skip to main | skip to sidebar
Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie.
RSS
    Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
  • Strona Główna
  • Przeczytane 2011
  • Przeczytane 2012
  • Współpraca

Salon Ciekawej Książki 2012 [informacja prasowa]

salonik ciekawej książki, Targi książki 2 komentarze

Salon Ciekawej Książki 2012


 
NOWE MEDIA ● NOWA SZTUKA ● NOWE SPOŁECZEŃSTWO ● NOWA KULTURA


BOGATY PROGRAM MERYTORYCZNY
OBEJMUJĄCY NOWE ZJAWISKA NA RYNKU KSIĄŻKI

UNIKATOWA OFERTA DLA
WSZYSTKICH PODMIOTÓW POLSKIEGO RYNKU WYDAWNICZEGO


W dniach 7 – 9 grudnia 2012 odbędzie się w Łodzi II edycja Salonu Ciekawej Książki, organizowana przez Międzynarodowe Targi Łódzkie. Targi odbędą się w nowoczesnym, gwarantującym doskonałe warunki wystawiennicze obiekcie oddanym w tym roku do użytku - Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym MTŁ.

Będzie to zupełnie nowa odsłona targów książki - odpowiadającą współczesnym zmianom zachodzącym na rynku książki. Jej podtytuł - TARGI NOWEJ KSIĄŻKI - ma zwrócić uwagę na nowe zjawiska dotyczące książek pojawiające się na rynku w ostatnich latach.

Salon Ciekawej Książki – Targi Nowej Książki skierowany jest do wszystkich uczestników rynku: wydawców, księgarzy, dystrybutorów oraz odbiorców końcowych produkcji wydawniczej: bibliotekarzy i czytelników. Nowością targów będzie bardzo zróżnicowana i unikatowa oferta wystawiennicza uwzględniająca wielowarstwowość rynku wydawniczego – adresowana do wszystkich, również najmniejszych podmiotów na nim funkcjonujących. Oprócz standardowych, samodzielnych stoisk wystawienniczych pojawią się również stoiska zbiorcze obsługiwane przez jednego operatora, na których mali wydawcy będą mogli przedstawić ofertę nawet kilku książek.

Wiodące tematy targów - NOWE MEDIA ● NOWA SZTUKA ● NOWE SPOŁECZEŃSTWO ● NOWA KULTURA – znajdą swoje odzwierciedlenie w warstwie wystawienniczej oraz w programie merytorycznym. Do współpracy przy jego realizacji zostały zaproszone firmy i instytucje odgrywające istotną rolę na rynku książki oraz w świecie kultury. Pomysłodawcą i współtwórcą nowej koncepcji targów jest łódzki wydawca i księgarz, Michał Brzozowski.

Dopełnieniem prezentacji wydawnictw będzie bogaty program imprez towarzyszących: spotkań autorskich, odczytów, prezentacji i warsztatów.

Więcej informacji:
facebook.com/SalonCiekawejKsiazki
mtl.lodz.pl/ksiazka


21:56



"Gry Szpiegów" - John Altman

2004, 5 / 6, Altman John, Amber 4 komentarze

  

Tytuł: Gry Szpiegów
Autor: Altman John
Wydawnictwo: Amber
Data wydania:  2004
Ilość stron: 174

Po dłuższej przerwie od thrillerów i książek sensacyjnych zapragnęłam ponownie tego typu pozycji. Książki, która wciągnie mnie bez reszty, dostarczy pokaźnej dawki akcji, napięcia i dreszczyku emocji. Właśnie, dlatego moją uwagę przykuła debiutancka książka Johna Altmana zatytułowana „Gry szpiegów”.

Rok 1943. Najbardziej strzeżona tajemnica II wojny światowej zostaje wykradziona przez najlepszego i najniebezpieczniejszego szpiega niemieckiej Abwerhy. Amerykanie nie mogą pozwolić, aby tajne informacje dotarły do Niemiec. Mogą one, bowiem przechylić szale zwycięstwa na korzyść wroga. Jedyną szansą aliantów jest Harry Winterbotham, na co dzień profesor literatury a w rzeczywistości agent brytyjskiego kontrwywiadu. Ma on zrobić wszystko, aby wykradzione informacje nie dostały się w ręce wroga. Nie jest to jednak jedyny cel misji agenta ma on, bowiem swoje tajemnice i prywatne sprawy do załatwienia.

Książka Johna Altmana bardzo mile mnie zaskoczyła. Niewątpliwie zasługą tego jest może nie nadzwyczaj oryginalna, ale za to wciągająca i trzymająca w napięciu aż do ostatniej strony fabuła oraz wyraziści i ciekawie wykreowani bohaterowie. Akcja osadzona w realiach II wojny światowej jest dynamiczna, wartka i płynna. Sama książka natomiast napisana jest zwięźle i oszczędnie a przede wszystkim bez nie potrzebnych, długich opisów zwalniających akcję.

Mogę śmiało powiedzieć, iż „Gry szpiegów” to jeden z lepszych thrillerów, jakie miałam przyjemność przeczytać. Książka to nie tylko dobra rozrywka, ale również duża dawka emocji i napięcia. Polecam wszystkim a w szczególności wielbicielom tego gatunku.

Moja ocena: 5 / 6 


John Altman jest muzykiem, ale zasłynął jako świetny pisarz. Światowe uznanie przyniósł mu sensacyjny debiut powieściowy Gry szpiegów, elektryzujący thriller okrzyknięty największą rewelacją od czasów Igły Kena Folletta. To był początek wspaniałej kariery młodego pisarza, który już został nazwany "klasykiem powieści szpiegowskich".  
źródło


17:15



Z przykrością zawiadamiam...

info 4 komentarze


Witam wszystkich serdecznie

Dzisiaj miałam ogłosić wyniki zakładkowej wygrywajki, stało się jednak inaczej.
Z przykrością muszę poinformować, że wygrywajka została odwołana, gdyż okazało się, iż narusza ona zasady organizowania konkursów na blogach. Zauważyłam to zaledwie przed chwilą i postanowiłam ją usunąć. Wygrywajka zostanie na pewno zorganizowany jeszcze raz, jednak pod zupełnie innymi warunkami.
Wszystkich uczestników przepraszam!

ZaczytanaMery


17:39



"Miasto Szczurów" - Emily Rodda

2012, 4 / 6, Egmont, Pas Deltory, Rodda Emily 6 komentarze


Tytuł: Miasto Szczurów
Autor: Rodda Emily
Wydawnictwo: Egmont
Cykl: Pas Deltory 3
Data wydania:  08-02-2012
Ilość stron: 168

„Miasto Szczurów” to już trzeci tom cyklu „Pas Deltory” autorstwa Jennifer Rowe ukrywającej się pod pseudonimem Emily Rodda, niezwykle popularnej australijskiej pisarki powieści dla dzieci i młodzieży.

Deltora niegdyś spokojna kraina zostaje opanowana przez Władcę Mroku. Pas Deltory, który miał strzec i chronić królestwo zostaje skradziony a siedem klejnotów, z których się składał ukryto w najbardziej niebezpiecznych i mrocznych zakątkach kraju. Jedynym sposobem na uratowanie podbitej krainy i zniewolenie tyranii Władcy Mroku jest odnalezienie skradzionych klejnotów i ponowne umieszczenie ich w Pasie Deltory. Tej trudnej i niebezpiecznej misji podejmuje się szesnastoletni Lief, któremu pomagać będzie Barda – były żołnierz oraz Jasmine – półdzika dziewczyna poznana podczas pierwszej wyprawy do Puszczy Milczenia.

Wyprawa nad Jezioro Łez zakończyła się sukcesem. W Pasie Deltory są już dwa klejnoty: topaz – symbol wiary oraz rubin – symbol szczęścia. Kolejnym klejnotem, który muszą odnaleźć nasi bohaterowie jest opal – symbol nadziei, który został ukryty w Mieście szczurów.

Lief, Barda i Jasmine wyruszają w dalszą podróż pełną przygód. Po drodze napotkają Toma i jego niezwykły sklep. Odwiedzą również rządzące się dziwnymi i nie do końca zrozumiałymi zasadami miasto Nimszurf.

Emily Rodda stworzyła ciekawą, wciągającą, pełna niebezpieczeństw i zagadek historię skierowaną przede wszystkim do czytelników w wieku 13-16 lat. Prosty język, barwne postacie, wartka akcja, kilka łamigłówek, nie rozbudowana i mało skomplikowana fabuła są dużym plusem książki. Dzięki temu też jest ona lekka, łatwa w odbiorze i przyjemna. W sam raz dla osób, które chcą odpocząć od szarej rzeczywistości. Jedyny minus książki, jaki znalazłam jest jej długość licząca tylko 168stron.

Pomimo, iż książka skierowana jest do nastoletniego czytelnika myślę, że wśród starszych również znajdzie grono zwolenników. Z całą pewnością jest to lekka, niezobowiązująca i odprężająca lektura w sam raz na letnie popołudnie. Polecam



Moja ocena: 4 / 6


Egzemplarz recenzyjny otrzymałam od portalu nakanapie.pl,
za co bardzo dziękuję.


12:40



oTagowana - 11 pytań

tag, zabawa blogowa 2 komentarze

źródło

Otagowana 

Lawenda ,właścicielka bloga "Herbaciana czytelnia" zaprosiła mnie do zabawy w 11 pytań za co bardzo dziękuję :)

 



Zasady:
1. Każda oznaczona osoba musi odpowiedzieć na 11 pytań
2.Następnie wybrać 11 nowych osób
3.Utworzyć nowych 11 pytań
4.Wymienić w swoim poście osobę, które otagowałeś.
5.Nie oznaczać osób, które zostały otagowane.

 

Pytania Lawendy:
1. Aparat czy kamera?  aparat
2. Włosy proste czy kręcone?  proste
3. Kryminał czy sensacja?  kryminał
4. Z lakierem na paznokciach czy bez?  z lakierem
5. Saga/trylogia czy kilka różnych książek tego samego autora?  saga bądź trylogia
6. Chiny czy Japonia?  Japonia
7. Kosmetyki czy moda?  kosmetyki
8. Notatki w zeszycie czy w komórce/na komputerze?  w zeszycie
9. Pianino czy gitara?  gitara
10. Blog czy vlog?  blog
11. Wampir czy wilkołak?  wampir

Moje pytanie do Was:
1. Bajka na dobranoc czy kołysanka?
2. Słodkie kłamstwo czy gorzka prawda?
3. Paryż czy Włochy?
4. Brunet czy blondyn?
5. Kino czy telewizja?
6. Muminki czy Gumisie?
7. Ebook'i czy wersje papierowe?
8. Morze czy góry?
9. Kawa czy herbata?
10. Kryminał czy fantastyka?
11. Wilk czy zając?


Taguję: 
Znając mój poślizg pewnie wszyscy już wzięli udział w zabawie. Dlatego też nie będę nikogo otagowywać. Natomiast jeśli znajdzie się osoba, które miałaby ochotę odpowiedzieć na 11 pytań , zapraszam do zabawy:) Nie wstydźcie się, tylko do dzieła i odpowiadajcie:)

Pozdrawiam cieplutko:)


19:02



"Nie jestem seryjnym mordercą" - Dan Wells

2012, 5+ / 6, John Cleaver, Wells Dan, Znak, Znak Emotikon 5 komentarze


Tytuł: Nie jestem seryjnym mordercą
Autor: Wells Dan 
Wydawnictwo: Znak Emotikon
Data wydania: 11-01-2012
Ilość stron: 256

Podchodziłam do tej książki z dystansem. Zawsze mam uprzedzenia, co do wychwalanych pod niebiosa nowości wydawniczych. W tym przypadku się nie zawiodłam i muszę przyznać, że ten cały szum wokół „Nie jestem seryjnym mordercą” Dana Wellsa jest w pełni uzasadniony.

Głównym bohaterem powieści jest 15-letni John Cleaver, osobliwy nastolatek, u którego stwierdzono antyspołeczne zaburzenie osobowości oraz obsesyjne zainteresowanie seryjnymi mordercami. Nastolatek lubi samotność, nie czuje litości, lubi zadawać ból i nie potrafi okazywać podstawowych uczuć. Brzmi dziwnie? Zdecydowanie tak. Do tego dochodzi jeszcze zakład pogrzebowy prowadzony przez jego matkę i jej siostrę bliźniaczkę, w którym John spędza swój cały wolny czas. Chłopiec od małego znajdował się w bliskich kontaktach ze śmiercią, dlatego tez nie przerażają go zwłoki, lubi pomagać w balsamowaniu i przygotowaniach do pochówku.
Tymczasem w miasteczku Clayton, w którym mieszka John dochodzi do serii tajemniczych morderstw. Dla chłopca obsesyjnie zainteresowanego tą tematyka to niezła gratka, dlatego też nastolatek czuje, że za wszelką cenę musi poznać sprawcę, musi poznać seryjnego mordercę.

„Nie jestem seryjnym mordercą” to książka, która nie tylko trzyma w napięciu, ale także zagląda w zakamarki ludzkiej wyobraźni i psychiki. Historia opisana z punktu widzenia Johna jest mroczna, przerażająca i intrygująca. Postacie wykreowane przez autora są naturalne i wyraziste. Na pochwałę zasługują barwne i szczegółowe opisy zabójstw i balsamowania zwłok, które sprawiają, że czytelnikowi szybciej bije serce. Język autora jest lekki i prosty w odbiorze, dzięki czemu powieść czyta się szybko i nie sposób się od niej oderwać.
Wielkim zaskoczeniem był dla mnie wpleciony w książkę motyw fantastyczny. Liczyłam, bowiem na to, że książka będzie w pełni realna. Ocenę czy jest to pozytyw czy negatyw książki pozostawiam już Wam. Mi on na szczęście nie zepsuł przyjemności z czytania lektury.

Było to moje pierwsze spotkanie z autorem, ale na pewno nie ostatnie. Dan Wells tworzy niesamowity klimat, który uzależnia. Polecam wszystkim, ale przede wszystkim fanom kryminałów i powieści psychologicznych w jednym. Nie mogę się już doczekać, kiedy sięgnę po kolejną część serii John Cleaver zatytułowaną „Pan Potwór”.


Moja ocena: 5+ / 6


Egzemplarz recenzyjny otrzymałam od Wydawnictwa Znak Emotikon,
za co bardzo dziękuję. 

P.S. Przypominam o konkursie. :)


22:46



Zapowiedzi i Nowości Wydawnicze Lipiec 2012

7 komentarze

Zapowiedzi i nowości wydawnicze, 
które przykuły moją uwagę:




I kilka pozycji bardziej szczegółowo:


 
Dotyk Julii

Autor: Tahereh Mafi
Wydawca: Otwarte

„Nie możesz mnie dotknąć – szepczę.
Kłamię – oto, czego mu nie mówię.
Możesz mnie dotknąć – oto, czego nigdy nie powiem.
Proszę, dotknij mnie – oto, co chcę powiedzieć”.

Nikt nie wie, dlaczego dotyk Julii zabija.
Bezwzględni przywódcy Komitetu Odnowy chcą wykorzystać moc dziewczyny, aby zawładnąć światem. Julia jednak po raz pierwszy w życiu się buntuje. Zaczyna walczyć, bo u jej boku staje ktoś, kogo kocha.


Czytaj więcej »
13:57



"Spadkobiercy" - Kaui Hart Hemmings

2012, 4 / 6, Hemmings Kaui Hart, Znak, Znak Literanova 8 komentarze


Tytuł: Spadkobiercy
Autor: Hemmings Kaui Hart
Wydawnictwo: Znak Literanova
Data wydania: 08-02-2012
Ilość stron: 352

Hawaje. Piękne widoki, piaszczyste plaże, gorące słońce, błękit nieba i morze. Iście wakacyjny i beztroski krajobraz. Malownicze miejsce, w którym można zapomnieć o wszystkich troskach i kłopotach życia codziennego staje się miejscem prawdziwego dramatu rodziny Kingów.

Bohater powieści „Spadkobiercy” autorstwa Kaui Hart Hemmings na pewno nie spodziewał się nieszczęścia, które spadło na jego rodzinę. Matt King, kochający mąż Joanie, ojciec dwóch córek: Alex i Scottie, z zawodu prawnik, spadkobierca dużej fortuny na Hawajach wiedzie ustatkowane, beztroskie i dostatne życie do czasy, gdy jego żona ulega tragicznemu wypadkowi podczas wyścigów łodzi motorowych i zapada w śpiączkę. W jednej chwili życie Matta obraca się do góry nogami. Musi porzucić swoje dotychczasowe zajęcia, zająć się domem, ale przede wszystkim wychowaniem swoich nastoletnich córek. Szybko okazuje się, że nowe obowiązki, o których dotychczas nasz bohater nie miał pojęcia, przytłoczyły go i przerosły jego najśmielsze oczekiwania. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, gdy na jaw wychodzi sekret skrywany już od dłuższego czasu przez jego żonę.

Mam mieszane uczucia zarówno względem książki jak i jej głównego bohatera i zarazem narratora powieści, Matta. Nie spodobało mi się jego podejście do rodziny. Ważniejsza od bliskich okazała się praca, której nasz bohater poświęcił się do tego stopnia, że nie zauważył nawet, kiedy stracił kontakt z rodziną i oddalił się od niej. Córki wychowywane tylko przez matkę okazały się nieposłuszne, kłótliwe i dalekie od ideału. Doprowadzają Matta do białej gorączki. Bohater nie potrafi nawiązać z nimi kontaktu, chociaż zważywszy na fakt, iż praktycznie nie zajmował się nimi, wcale mnie to nie dziwi. Nie spodobał mi się również brak jakichkolwiek emocji w zachowaniu Matta, które towarzyszą każdemu, kto traci bliską i kochaną osobę, nie wspominając już o zdradzie, której dopuściła się jego żona.

Mężczyzna dopiero teraz w obliczu tragedii, która dotknęła jego rodzinę dostrzegł prawdę o swoim życiu. Można by rzec: Lepiej późno niż wcale. Najważniejszy okazuje się jednak fakt, iż próbuje nawiązać relacje ze swoimi córkami i chociaż nie jest to łatwe o dziwo mu się to udaje.

„Spadkobiercy” pomimo kilku wad i niedociągnięć to w gruncie rzeczy dobra powieść. Ciekawa, wzruszająca i realistyczna fabuła. Prosty i przystępny język oraz zgrabnie rozwijająca się akcja. Pomimo delikatnych i smutnych wątków książkę czyta się szybko i przyjemnie. Autorka nie targa naszymi uczuciami, nie wyciska z nas łez, lecz zmusza do refleksji nad własnym życiem.

„Spadkobiercy” to powieść o trudnych wyborach, ludzkich dylematach, prawdziwych wartościach, wybaczeniu i miłości. Pomimo paru niedociągnięć debiutancką książkę Kaui Hart Hemmings uważam za udaną. Polecam.


Moja ocena: 4 / 6


Egzemplarz recenzyjny otrzymałam od Wydawnictwa Znak Literanova,
za co bardzo dziękuję. 


23:55



Nowsze posty Starsze posty Strona główna
Subskrybuj: Posty (Atom)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
Książki Stephenie Meyer

    Skala ocen

    6 - rewelacyjna
    5- bardzo dobra
    4- dobra
    3- da się przeczytać
    2- słaba
    1- wyjątkowo kiepska

    Podczytuję

    • książki sardegny
      Trójka e-pik - czerwiec 2025. Podsumowanie maja
      4 tygodnie temu
    • ...do ostatniej pestki trzeba mocno żyć...
      #592 - Śnieg otulił cię bielą
      3 lata temu
    • My Books by Tirindeth
      Acesta este vinul pe care il servesc cel mai des
      5 lat temu
    • Mól książkowy
      Gdy to widzisz, już jest za późno.... ("Nie otwieraj oczu - Josh Malerman)
      6 lat temu
    • Targ z książkami
      Sprzedam książki
      7 lat temu
    • Strefa Książki
      Tajemnicze morderstwo
      7 lat temu
    • KULTURALNIE
      Wielkie zmiany
      8 lat temu
    • Recenzje książek
      Agnieszka Lingas-Łoniewska - W szpilkackach od Manolo
      9 lat temu
    • Bazgradełko
      Próba - Eleanor Catton
      9 lat temu
    • Magia książki...
      Lutosławski: Piano Concerto / Symphony No 2 PL
      9 lat temu
    • Dywagacje nad herbatą
      215: Twisted: The Untold Story of a Royal Vizier - Brian Holden
      9 lat temu
    • książkolandia
      Tami z Krainy Pięknych Koni. Tom II: Tami z Kapadoclandii - Renata Klamerus
      10 lat temu
    • Myśli skrzętnie ukryte...
      Żegnam Was książką i kawą ;)
      11 lat temu
    • Zaczytana Mery
      Zapowiedzi i Nowości Wydawnicze Sierpień 2012
      12 lat temu
    • Z książkami przez życie
      Wesołych Świąt!
      13 lat temu
    Pokaż 5 Pokaż wszystko

    Obserwatorzy

    Candy


    Do 21 lipca


    Do 3 sierpnia

    Blog Archive

    • ▼  2012 (21)
      • ►  sierpnia (3)
      • ▼  lipca (8)
        • Salon Ciekawej Książki 2012 [informacja prasowa]
        • "Gry Szpiegów" - John Altman
        • Z przykrością zawiadamiam...
        • "Miasto Szczurów" - Emily Rodda
        • oTagowana - 11 pytań
        • "Nie jestem seryjnym mordercą" - Dan Wells
        • Zapowiedzi i Nowości Wydawnicze Lipiec 2012
        • "Spadkobiercy" - Kaui Hart Hemmings
      • ►  czerwca (7)
      • ►  lutego (2)
      • ►  stycznia (1)
    • ►  2011 (34)
      • ►  grudnia (2)
      • ►  listopada (2)
      • ►  października (4)
      • ►  września (3)
      • ►  sierpnia (4)
      • ►  lipca (5)
      • ►  czerwca (3)
      • ►  maja (1)
      • ►  kwietnia (4)
      • ►  marca (3)
      • ►  lutego (2)
      • ►  stycznia (1)
    Spis moli

    Subskrybuj

    Posty
    Atom
    Posty
    Komentarze
    Atom
    Komentarze

    etykiety

    2011 5 / 6 Znak 2009 4 / 6 4+ / 6 Egzemplarz recenzyjny info 2012 literatura dziecięca 2010 6 / 6 Amber Fantasy Znak Literanova sztukater 5+ / 6 Bis Jutro konkurs stosik 2006 2008 3 / 6 Marsden John Znak Emotikon literatura polska poradnik zapowiedz 0-6 lat 1 / 6 2004 5+ 8-12 lat Altman John Amok Bardijewska Liliana Bellona Berman Sabina Bernardinum Bogowie i potwory Buk Rower Dolnośląskie Dom Wydawniczy Mała Kurka Dwójka bez Sternika E-bookowo.pl Egmont Eurograf Frączek Agnieszka G + J Gruner+Jahr Garcia Joaquin Green Richard Gwiazda Anioła Hemmings Kaui Hart Howard Linda Iam Mabel John Cleaver John Harding Jungstedt Mari Kaminoff Leslie Keaton Kelly Kiernan Celine Kwiatkowska Jolanta Levin Michael Literacki MG Matras Medina John Moody David Murgia Jennifer Neumann Sonia Otwarte Papierowy Motyl Pas Deltory Praca zbiorowa Promic Replika Rodda Emily Rogers Tim Ruta Aleksandra Singh Nalini Skowroński Jacek Stiefvater Maggie Studio Astropsychologii Targi książki Tasso Valerie Tumski Olaf W.A.B. Wells Dan Wieczorek Beata Wilga Wilkołaki z Mercy Falls Zaczek Włodzimierz Zawadzka Dorota e-book salonik ciekawej książki tag wychowanie dziecka zabawa blogowa Łowca Gildii Świat Książki

    Strony

    • Strona główna
    • Współpraca
    • Przeczytane 2011
    • Przeczytane 2012

Copyright © All Rights Reserved. Książki są lustrem: widzisz w nich tylko to, co już masz w sobie. | Converted into Blogger Templates by Theme Craft